Telefon lub tablet jako narzędzie podczas pomiarów elektrycznych Wyróżniony

  • piątek, 18 październik 2013 11:51

Pomimo wielu starań producentów mierników, nadal nieodzownym narzędziem osoby wykonującej pomiary jest zeszyt. Naszym zdaniem nie warto tracić cennego czasu, godzinami przepisując wyniki pomiarowe z zeszytu do komputera w celu przygotowania protokołu.

Wystarczy poświęcić kilka sekund po każdym pomiarze aby bezbłędnie i szybko przygotować dokumentację z pomiarów bez względu na rodzaj lub całkowity brak pamięci w mierniku.

Miernik to narzędzie obliczone na wiele lat użytkowania. Nie można co sezon zmieniać drogich przyrządów, ponieważ zmieniła się technologi informatyczna.

{swf}protonmobile-pomiary-free{/swf}

Film prezentujący pracę z programem na telefonie

Aby na pomiary nie zabierać laptopa z programem PROTON+ (co jest możliwe i wielu naszych Klientów tak pracuje), opracowaliśmy program Proton Mobile pracujący na urządzeniach z systemem operacyjnym Android. Oznacza to, że można wykorzystać telefon lub tablet do "notowania" wyników bezpośrednio na obiekcie podczas pomiarów.Tak zapisane dane można oczywiście przesłać do komputera, gdzie po wczytaniu "wylądują" w odpowiednich tabelkach.

 

  • 9205
  • Ostatnio zmieniany czwartek, 11 czerwiec 2015 14:32

Wybrane publikacje

  • PROTON+ Badania i Pomiary Elektryczne - wprowadzenie do programu

    Dokumentowanie badań i pomiarów instalacji oraz urządzeń elektrycznych to zadanie stosunkowo czasochłonne i żmudne, w którym oprócz umiejętności i wiedzy ważna jest również dobra organizacja pracy. Istotne jest nie tylko samo pozyskanie wyników pomiarów. Dopiero po wykonaniu ich odpowiedniego zestawienia, analizy i oceny można określić orzeczenie oraz zalecenia dalszego użytkowania badanej instalacji czy urządzenia.